Arhiividokumentide kohaselt asutati Ämari algkool 1946.aastal ning tollal oli kooli valduses vaid osa hoonest.Venekeelne kool alustas meie valla territoriumiltegevust puuhoones siis, kui Ämari ja Rummu kuulusid veel Padise valla koosseisu.

1952.aastal muudeti kool kaheksaklassiliseks ning seal õppisid ka Rummu lapsed.

1957.aastal asutati Padise algkool ning see töötas Rummul.

Kooli endine õpilane meenutab, et see oli väike hoone aleviku keskel ning õppetöö toimus ühes klassiruumis üheaegselt kõikides klassides.

Hiljem, 1962.aastal kolis kool uude hoonesse ning mõni aasta hiljem hakati seda nimetama Padise seitsmeklassiliseks kooliks.

1970.aastal põles Ämari kooli puuhoone maha ning pärast seda toimus õppetöö ajutiselt diviisi staabihoones, kus õppisid Ämari lapsed. Rummu õpilaste jaoks avati aga uus, Rummu kaheksaklassiline kool.

1979.aasta kevadel sai valmis Ämari Keskkooli uus hoone. Mõnda aega tegutses Rummu ja Ämari kooli seinte vahel ka töölisnoortele mõeldud õhtuosakond.

1995.aastal toimunud ümberkorralduse tulemusena loodi Ämari põhikool ja Rummu algkool, mis kahe aasta pärast lõpetas oma tegevuse.

2002.aastal sai Ämari põhikool uue logo, mille põhielemendiks on öökull kui tarkuse sümbol.

Ajaloobänner